oneairprofessional

Aerograf nowym przyjacielem stylistek paznokci

aerograf kosmetyczny

Aerograf nowym przyjacielem stylistek paznokci

aerograf

Co jakiś czas w branży manicure zdarzają się momenty przełomowe. Można przywołać wydarzenia takie jak wyprodukowanie pierwszych lakierów przeznaczonych do paznokci w 1925 roku, opatentowanie tipsów w 1937, czy French manicure w 1976. XXI wiek przyniósł rewolucję pod postacią lakierów hybrydowych. Być może dziś stoimy u skraju wydarzenia podobnej rangi. 

Aerograf – choć sam w sobie nie jest ani nowym, ani przełomowym wynalazkiem – może wywrócić przemysł kosmetyczny do góry nogami. Innowacją jest bowiem wykorzystanie aerografu jako narzędzia do tworzenia stylizacji na paznokciach. Airbrush pozwala na tworzenie zarówno prostych, jak i niezwykle skomplikowanych zdobień, dzięki czemu może być używany przez całe grono specjalistek, niezależnie od poziomu umiejętności.

Aerograf

Na czym polega airbrushing? 

Pierwsze wzmianki o airbrushingu pojawiły się już kilka lat temu, jednak dopiero w 2021 o aerografie zrobiło się głośniej. Metoda wylansowana przez rosyjskie stylistki, powoli podbija serca kobiet na całym świecie. 

Airbrushing to technika polegająca na rozprowadzaniu, za pomocą aerografu, na płytce paznokcia specjalnej farbki. Airbrush może mieć różną średnicę dyszy, z której wydostaje się farbka – 0,2 lub 0,3 milimetra. Im mniejsza średnica dyszy, tym bardziej precyzyjne wzory pozwala stworzyć. 

Samo narzędzie jednak nie wystarczy, aby rozpocząć malowanie – konieczny jest mini kompresor, który za pośrednictwem gumowego węża, dostarczy do aerografu sprężone powietrze i umożliwi rozprowadzanie farbki. 

Jak działa aerograf?

Aerograf sam w sobie nie działa – to tylko jeden z elementów konstrukcji. Dopiero po podłączeniu i uruchomieniu mini kompresora możliwe jest tworzenie stylizacji. Gumowy wąż, który łączy airbrush i mini kompresor, przewodzi sprężone powietrze ze sprężarki do narzędzia i pozwala na rozprowadzenie cienkiej warstwy farbki. 

Sposób w jaki cienka warstwa zostanie uwolniona, zależy od średnicy dyszy, a także ciśnienia przewodzonego powietrza. Wysokie ciśnienie powoduje powstanie mniejszych kropli, niskie – większych. Mniejsze krople tworzą cieńszą warstwę i szybciej schną, a także pozwalają uzyskać delikatniejszy efekt.

Jakie zalety ma aerograf? 

Praca z aerografem daje ogromne możliwości tworzenia unikalnych wzorów. Bogate zestawy szablonów wielokrotnego użytku wspomagają stylizację, czyniąc ją łatwiejszą, szybszą i przyjemniejszą, a poziom skomplikowania wzornictwa można dostosować do własnych umiejętności i potrzeb.

Wydajna praca to podstawa

Airbrushing pozwala na rozprowadzenie cienkiej warstwy farbki, dzięki czemu schnięcie produktu jest szybsze niż w przypadku tradycyjnych lakierów. Niewielka ilość farbki rozprowadzonej na paznokciu przekłada się na wysoką wydajność produktów. Jedno opakowanie może wystarczyć nawet na kilka miesięcy pracy. 

Dodatkowo formuła farbek OneAir Professional nie wymaga dodatkowego rozcieńczania – po otwarciu są gotowe do użytku. Znacząco ułatwia to pracę z aerografem i ogranicza do minimum czynności, które nie dotyczą stricte malowania płytki paznokcia.

Dlaczego warto inwestować w aerograf?

Airbrushing to trend, który podbija serca stylistek i ich klientek w różnych krajach. Posiadanie aerografu zdecydowanie ułatwi i urozmaici pracę, a także poszerzy ofertę dostępnych możliwości. Zwiększy różnorodność oferty salonu kosmetycznego a realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych wizji, będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.