oneairprofessional

Jak zacząć przygodę z aerografem?

AirBox L 1

Jak zacząć przygodę z aerografem ?

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem w aerograf, jednak nie wiesz, jak skomponować swój pierwszy zestaw? OneAir Professional jest marką oferującą kompleksowe wyposażenie zestawów do airbrushingu. Skompletowanie zestawu wcale nie musi być trudnym i wymagającym zadaniem.

Jak to działa?

Airbrushing polega na pokrywaniu płytki paznokcia farbką przy pomocy aerografu. Ten jest częścią zestawu, przy pomocy której stylistka rozprowadza ciemną warstwę farbki na paznokciu. Elementem niezbędnym do pracy jest mini kompresor i gumowy wąż łączący kompresor z aerografem. Mini kompresor jest silnikiem całej maszyny – spręża powietrze, które trafia do aerografu. Dzięki wysokiemu ciśnieniu powietrza możliwe jest uwolnienie farbki i tworzenie stylizacji. 

Te trzy elementy – mini kompresor, gumowy wąż i aerograf są podstawą kompletowania zestawu.

Jaką dyszę wybrać?

Różne średnice dysz pozwalają uzyskać różny efekt zdobienia. Przy wyborze odpowiedniej dyszy można przyjąć ogólną zasadę – im mniejsza średnica, tym bardziej precyzyjne zdobienia pozwala wykonywać. 

Mniejsza średnica dyszy pozwala na tworzenie bardzo cienkich linii oraz rozprowadzenie gładszej tafli farbki. Jednocześnie mniejsza dysza jest trudniejsza do czyszczenia i łatwiej się zatyka. Większa dysza pozwala również na tworzenie cienkich linii, łatwiej się czyści, jednak rozprowadzana tafla lakieru może być bardziej „piaszczysta”. 

Warto jednak zauważyć, że różnica między dyszą o średnicy 0,3 mm a 0,2 mm jest niewielka. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aerografem, może być wręcz niezauważalna.

Czy należy kupić specjalne farbki do aerografu?

Airbrushing jest metodą odmienną od klasycznego malowania paznokci. Aby nie uszkodzić aerografu, należy wyposażyć swój zestaw w produkty przeznaczone do aerografii. Mają one odmienną formułę niż klasyczne,czy hybrydowe lakiery do paznokci – są drobnoziarniste, dzięki czemu szybko schną i nie zatykają dyszy aerografu. 

Czy szablony to must have? 

Wykorzystywanie szablonów wspomaga pracę i pomaga rozbudzić kreatywność. Wzory dostępne w naszym sklepie to produkty wielokrotnego użytku – odpowiednie czyszczenie i przechowywanie pozwala na długie użytkowanie. 

Choć szablony nie są potrzebne do airbrushingu, a ciekawe kompozycje można stworzyć jedynie za pomocą aerografu – są elementem przydatnym i ułatwiającym pracę. Na początku malowanie skomplikowanych wzorów może być trudne. Szablony są ułatwieniem, które pozwala początkującym stylistkom tworzyć zaawansowane stylizacje.

Czym czyścić aerograf?

Aerograf, jak każdy sprzęt pracujący z farbkami czy lakierami, należy regularnie czyścić. Odpowiednia higiena przedłuży żywotność sprzętu i nie dopuści do sytuacji, aby pozostałości farbek zasychały wewnątrz narzędzia. Do czyszczenia aerografu niezbędny jest alkohol (np. etylowy), zestaw szczoteczek oraz igła do czyszczenia dyszy. W procesie przydatne będą również bawełniane waciki, a także chusteczki bezpyłowe.

Warto zaopatrzyć się w produkty do czyszczenia aerografu jeszcze przed pierwszym użyciem urządzenia, tak, aby w każdej chwili możliwe było wyczyszczenie go. Pozostawienie pistoletu natryskowego z resztkami farbki może utrudnić dalszą pracę z aerografem.