oneairprofessional

Obsługa farbek i szablonów

oneairprofessional szablony

Obsługa farbek i szablonów

facebook11

Umiejętne posługiwanie się aerografem stanowi dużą część stylistycznego sukcesu. Airbrushing rządzi się swoimi prawami i „zasadami”. Choć produkty OneAir Professional są łatwe w użytkowaniu – nie wymagają rozcieńczania i szybko wysychają – warto dowiedzieć się o nich trochę więcej.

Jak mieszać ze sobą różne kolory?

Formuła farbek do malowania paznokci OneAir Professional pozwala na mieszanie ze sobą różnych kolorów bezpośrednio w aerografie. Aby stworzyć własną, niepowtarzalną barwę, należy wlać najpierw jeden, a następnie drugi kolor i dokładnie osłonić nasadkę ochronną na nosku, po czym nacisnąć i lekko odciągnąć spust. Farbka w zbiorniku powinna zacząć charakterystycznie bulgotać, mieszając się, ponieważ zablokowany wylot powietrza powoduje, że znajduje ono ujście przez zbiornik aerografu.

Najczęstsze pytania o farbki OneAir Professional

Jak długi jest termin przydatności, jak poprawnie przechowywać farbki i czy rozwarstwienie świadczy o wadzie lub przeterminowaniu produktu? Te i sporo innych pytań zaprzątają głowy wielu stylistek.

Farbki OneAir Professional są produktami innowacyjnymi i wysoce wydajnymi ze względu na cienką warstwę rozprowadzaną na płytce paznokcia. Mają dwuletni termin przydatności. Wyjątkiem są odcienie Belaya i Nyuda, które zachowują ważność przez rok.

Zaletą farbek OneAir Professional jest możliwość transportu w bardzo niskich temperaturach – nawet do -20°C. Aby nie straciły swoich właściwości, zaleca się jednak – w przypadku długotrwałego przechowywania – umieścić farbki w suchym, zacienionym miejscu, w temperaturze powyżej -5°C.

Proces wytrącania się osadu jest normalnym zjawiskiem zachodzącym w farbach wodorozcieńczalnych. Dlatego w buteleczkach są umieszczone kulki, które podczas potrząsania usprawniają mieszanie farby. Warto przynajmniej raz w miesiącu potrząsać nieużywanymi farbkami, aby osad nie zaczął twardnieć.

Szablony skrojone dla Ciebie

Każda stylistka potrzebuje wsparcia w wykonywanej pracy. Elementem, który ułatwi i jednocześnie urozmaici tworzenie stylizacji, są szablony. OneAir Professional oferuje bogatą gamę szablonów, obejmujących różnorodne wzory, przedmioty, a także motywy geometryczne, florystyczne, zwierzęce i astrologiczne. Jedną z ich największych zalet jest możliwość wielokrotnego użytku.

Jak używać szablonów?

Wielorazowe szablony można stosować, dopóki kleją się do podłoża – zeszytu lub płytki paznokcia. Przechowywanie w wygodnym zeszycie na spirali zabezpieczy szablon przed uszkodzeniami mechanicznymi i pozwoli komfortowo przeglądać dostępne wzory.

Aby utrzymać estetyczny wygląd szablonów, należy regularnie czyścić je z pozostałości farbki, przyklejając do zeszytu i delikatnie przecierając ściereczką nasączoną alkoholem. Ważne, aby ściereczka nie była mokra – jedynie lekko wilgotna – a materiał, z którego została wykonana – nie strzępił się.

Proces jest niezwykle prosty i pozwala utrzymać szablony w dobrym stanie.